Visitors

http://www.geovisites.com/pt/directory/artes_artes-plasticas.php

17 Mayıs 2017 Çarşamba

7. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda Bayan Yanı Dergisi Özel Ödülü'nü Kazandım...

7. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda kazananlar belli oldu. Karikatürüm Bayan Yanı Dergisi Özel Ödülü'ne layık görüldü. Türkiye'den ödül alan iki karikatüristten birisi olmak en büyük ödüle de eşdeğer aynı zamanda...

Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına düzenlenen karikatür yarışmasında ödül almaya hak kazanan karikatüristler belirlendi.

Bu yıl 7.si düzenlenen Uluslararası Turhan Selçuk karikatür yarışmasına 55 farklı ülkeden 391 karikatürist 1500 karikatür ile katıldı.

12-13 mayıs tarihleri arasında Turhan Selçuk Karikatürlü Evde toplanan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ruhan Selçuk, Kamil Masaracı, İzel Rozental, Erhan Candan, Meral Onat, Gülay Batur, Grigoris Georgiou isimlerinden oluşan jüri üyeleri 1500 adet karikatürü tek tek inceledi.Zorlu geçen değerlendirmenin ardından jüri üyeleri ilk etapta 80 karikatürü tekrar incelemek üzere ayırdılar.İkinci tur değerlendirmesinde ise bu rakam 10 a düşürüldü.Son tur değerlendirmesinde ise birinci,ikinci ve üçüncülüğe layık karikatürler ve Özel ödül almaya hak kazanan diğer 7 karikatürü belirlediler.
Bu sene birincilik ikincilik üçüncülük ödüllerinin yanı sıra Cumhuriyet Gazetesi, Scrikss, Milas Kent Konseyi ve Jüri Özel Ödülü, Labranda Su, Leman ve Bayan Yanı Dergileri Özel Ödülleri de verilecek. Ödül töreni 11 Eylül 2017 tarihinde yapılacak. Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecek. Sergi 1 Ekim 2017 tarihine kadar açık kalacak.
Dereceye giren karikatüristler ise şöyle sıralandı: Birincilik ödülü Todoroviç Bobisa (Sırbistan), ikincilik ödülü Oleksiy Kustovsky (Ukrayna), üçüncülük ödülü Grezegorz Szumowski (Polonya), Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülü Murteza Albayrak (Türkiye), Scrikss Özel Ödülü İlya Katz (İsrail), Milas Kent Konseyi Özel Ödülü Sasha Dimitriovic (Sırbistan), Jüri Özel Ödülü Nenad Ostojic (Hırvatistan), Labranda Su Özel Ödülü Sergey Sichenko (Ukrayna), Leman Dergisi Özel Ödülü Oleksiy Kustovsky (Ukrayna), Bayan Yanı Dergisi Özel Ödülü Saadet Demir Yalçın (Türkiye)
http://gunaydinmilas.com/kultur-sanat/11733-karikatur-yarismasi-sonuclandi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder