Visitors

http://www.geovisites.com/pt/directory/artes_artes-plasticas.php

8 Mayıs 2016 Pazar

Turhan Selçuk 6. Uluslararası Karikatür Yarışması Jürisi Toplandı...


Milas Belediyesince bu yıl altıncısı düzenlenen Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda ödül alan eserler önümüzdeki günlerde açıklanacak. Yarışmanın birincisine 3 bin, ikincisine 2 bin, üçüncüsüne ise Bin dolar ödül verilecek.
2010 yılında hayatını kaybeden ve Milas doğumlu olması nedeniyle ilçede çeşitli etkinliklerle anılan karikatürist Turhan Selçuk anısına Milas Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen yarışmanın 6.’sına başvurular sona erdi. Milas Belediyesinden yapılan açıklamada yarışmaya bu yıl 51 ülkeden 432 karikatüristin 1.630 eserle başvurduğu belirtildi. 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Karikatürist Kamil Masaracı, Karikatürist İzel Rozental, Araştırmacı Valentina Marcella, Karikatürist Meral Onat ve Karikatürist Saadet Demir Yalçın’dan oluşan jüri üyeleri 7 Mayıs’ta eserleri değerlendirmeye aldı. Yarışma sonuçları 23 Mayıs’ta açıklanarak ödül töreni de 19 Eylül’de gerçekleştirilecek. 
Aynı tarihte sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergi açılışı Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de gerçekleştirilecek. Sergi 4 Ekim’e kadar açık kalacak.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder