Visitors

http://www.geovisites.com/pt/directory/artes_artes-plasticas.php

23 Kasım 2015 Pazartesi

Bayraklı Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması Sonuçlandıİzmir Bayraklı Belediyesi Ulusal Karikatür yarışmasında derece alan çizerlerimizi kutluyorum. Gerçekten yüzlerce güzel eser arasından eleme yapmak çok zordu. Özellikle 18 yaş altı genç çizerlerimizin karikatüre ilgisi umut vericiydi.
İzmir Bayraklı Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Ulusal Karikatür yarışması sona erdi. Seçici kurul üyeleri saatler süren toplantının ardından en iyi karikatürleri seçti. Ödüller düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek. Bayraklı Belediyesi tarafından konusu serbest olarak belirlenen Ulusal Karikatür yarışmasına 235 çizer 454 eserle katıldı. İzmir Karikatürcüler Platformu Başkanı Mustafa Yıldız, Karikatürist Levent Dağaşan, Lütfü Çakın, Ömer Çam, Sadık Pala ve Saadet Demir Yalçın ve belediye yetkililerinden oluşan seçici kurul üyeleri saatler süren bir toplantının ardından 18 yaş altı özel ödülü, mansiyon ve genel kategoride dereceye giren karikatürleri özenle seçti.

DERECEYE GİRENLER
Seçici Kurul toplantısı sonunda birinciliği Mehmet Kahraman, ikinciliği Serdar Günbilen, üçüncülüğü Bayram Bağcı elde etti. Mehmet Saim Bilge, Kaan Saatçi ve Oğuz Gürel eserleriyle mansiyona layık görülürken Şamil Benar, Kerem Yörük ve Melek Sain 18 yaş altı özel ödüllerinin sahibi oldu. Ödüller önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan sergi ve törenle sahiplerine verilecek.
"BİRBİRİNDEN GÜZEL KARİKATÜRLER GELDİ"
İlk kez karikatür yarışması düzenlediklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Yarışmamıza ilgi gerçekten çok fazla oldu. Birbirinden değerli karikatürle başvuru oldu. Seçici kurulumuz gerçekten zorlandı. Özellikle çocuklarımızın çizdiği karikatürler birer harika. Yarışmamıza katılan herkesi tebrik ediyorum. Önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz bir törenle derecele girenleri ödüllerini vereceğiz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder